Система впорскування Common Rail
Система впорскування Common Rail з'явилася завдяки посилення екологічних норм щодо викиду шкідливих речовин, які пред'являлися до дизельних двигунів. Паливна система Common Rail характеризується уприскуванням палива в циліндр під високим атмосферним тиском, завдяки чому автомобілі, оснащені цією системою, отримали зменшений витрата палива на 15 відсотків, у той час як потужність двигуна зросла майже на 40 відсотків. Але це не всі переваги передової паливної системи Common Rail. Також було відзначено зменшення шуму при роботі двигуна, притому, що крутний момент дизеля був також збільшений.
Паливна система Common Rail була розроблена німецькою компанією Bosch, яка запровадила на серійні автомобілі лише в 1997 році. Першими автомобілями з даною системою були Mercedes-Benz 220 CDI і Alfa Romeo 156 JTD. Завдяки своїй перевазі, система впорскування Common Rail набула дуже широку популярність, і на даний час, кожен другий автомобіль з дизельним двигуном оснащений саме цією системою уприскування. Але за поліпшенням показників дизельних двигунів, Common Rail дав їм «друге дихання». І тепер, кожен другий автомобіль, що випускається в Європі ― з дизельним мотором.
Принцип роботи Common Rail
Якщо відкрити технічний англо-російський словник, то термін Common Rail можна дослівно перекласти як «загальна магістраль». Саме це визначення й зумовило принцип роботи Common Rail. Для створення нової системи був розроблений новий двигун з безпосереднім уприскуванням пального прямо в циліндр двигуна. Це одразу ж дало дизельному двигуну потужності та покращені динамічні характеристики, які можна порівняти з характеристиками аналогічних бензинових двигунів. Наступним кроком стала поява електронного блоку управління з закладеними в нього програмами керування режимами двигуна. І останнім кроком до розробки Коммон Рейл послужив принцип подачі палива під високим тиском в загальну магістраль.
Пристрій паливної системи Common Rail ― Коммон Рейл
Дизельный двигатель, как и любой другой, всегда работает с переменными нагрузками и разными режимами. И нагрузка на двигатель может быть разной и не зависеть от оборотов коленчатого вала двигателя. Но как же тогда, поддерживать постоянным давление в системе впрыска? Именно для этого, был внедрен блок управления, который за счет изменения производительности топливного насоса, поддерживает высокое давление в системе. Нужно помнить одну деталь, что при впрыске «соляры» в цилиндр двигателя, самое высокое давление создается при минимальном числе оборота коленвала. Форсунки в системі уприскування Common Rail теж прості. Вони оснащені або пъезоэлектрическими, або електромагнітними клапанами і управляються від блоку управління, який подає на них різні імпульси в залежності від режиму роботи дизеля.
Які переваги у паливної системи Common Rail з високим тиском? Завдяки високій точності електронного управління і високого тиску уприскування, згоряння палива в циліндрі двигуна відбувається з максимальною віддачею, що відповідає оптимальній роботі двигуна. І на кожному з режимів роботи двигуна досягається оптимальні результати. З-за цього, зменшується витрата палива, а також знижується рівень токсичності вихлопних газів.
Паливна система Common Rail спричинила бурхливий розвиток галузі дизельних двигунів, т. к. володіє значним потенціалом. Адже всі ми знаємо, що екологічні норми токсичності постійно підвищуються. А це вимагає подальшого розвитку технологій щодо зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу. Всі ці причини сприяють подальшому розвитку паливної системи Common Rail.
- Dayco: якість, надійність, продуктивність - Ваш ключ до безперебійної роботи автомобіляВідкрийте світ надійних та довговічних ременів від Dayco. У цій статті ми розглянемо, чому продукція Dayco є вибором номер один для автовласників у всьому світі.Повна версія статті
- Volkswagen Tiguan другого покоління - різноманітність моторів і комплектаційVolkswagen Tiguan - це чудова альтернатива таким моделям, як Nissan Qashqai, з великим простором в салоні, вражаючими технологіями і різноманітними двигунами.Повна версія статті