Кошик
636 відгуків
Працюємо з 10:00 до 18:00. СБ-НД - вихідні.Нова Пошта
Diesel.ck.ua Інтернет-магазин запчастин

Ланцюговий привід ГРМ. Принцип роботи і позитивні сторони використання ланцюгів в моторах.

Ланцюговий привід ГРМ. Принцип роботи і позитивні сторони використання ланцюгів в моторах.

З початку 20-го століття ланцюга встановлені в якості стандартного приводу в двигунах внутрішнього згоряння. Незважаючи на те, що починаючи з 80-х років більш рентабельним приводом служить ремінь, деякі автовиробники, такі як BMW або Mercedes, як і раніше віддають перевагу ланцюгового приводу, особливо в двигунах з великою кількістю кінських сил, великої потужності.
Ланцюг передає обертальний рух колінчастого вала до розподільного валу. Вали повинні обертатися синхронно і гарантувати закриття впускних і випускних клапанів у потрібний час, а також їх своєчасне відкриття. Щоб це відбувалося надійно і точно, у Вашому транспортному засобі використовується так званий ланцюговий привід.
В залежності від вимог виробника автомобіля можуть використовуватися инверсированные зубчасті ланцюги, а також одно - або дворядні ланцюга. Порівняно із звичайними гумовими ременями у них є перевага, так як конструктивні елементи значно краще долають навантаження великих сил і великі відстані.

Особливо в більш старих транспортних засобах або якщо Ви багато подорожуєте, то може статися, що ланцюг розтягується. Тоді у вас немає вибору, окрім як її натягувати. Зараз виробництво перейшло до того, що вже встановлюється ведуча зірочка ланцюгового приводу для натягу, щоб позбавити власника від цих турбот.
Крім того, можна помітити, що ланцюговий привід працює набагато голосніше, ніж ремінний привід. Тим не менш, щоб пом'якшити гучний дорожній шум, встановлюються натягувачі ланцюга, власники і успокоители. Ви також повинні знати, що ланцюг привода розподільного вала значно важче, ніж ремінь і вимагає великих витрат при монтажі, у разі такої необхідності. Найчастіше необхідна заміна всіх оточуючих деталей, таких як водяний насос та ін.

Якщо ланцюга змащуються маслом регулярно, вони практично не вимагають обслуговування. Тим не менш, вони піддаються високим навантаженням кожен день. До компонентів, схильним до зносу відносяться направляючі, успокоители, зірочки та натяжні пристрої ланцюгів. У більшості випадків Ви отримаєте в автомобільних магазинах або майстерень вже повні комплекти для ремонту, в які включені всі необхідні запчастини.
І все ж, роз'їжджати з ланцюгом набагато безпечніше, ніж з зубчастим ременем. Так як якщо одного разу він порветься, то, за певних обставин, можливий вихід з ладу всього мотора. З ланцюговим приводом цей ризик є вкрай низьким.
Для того, щоб ланцюгові приводи були більш довговічні, в Мюнхені виробник "IWIS" придумав щось особливе. З 2014 виробляються ланцюги, в яких тертя між сочленениями ланцюгів скорочується спеціальним покриттям на 80-90%. Внаслідок чого суттєво збільшилися визначені інтервали обслуговування від 30000 до 40000 км.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner